Pôžičky pre študentov

 Študentské pôžičky poskytuje veľmi málo komerčných bánk pretože sú to klienti prevažne bez príjmu a tak sa zaraďujú k rizikovým. Podmienky pre schválenie sa líšia rovnako ako výška úrokov.

Výhody tejto pôžičky


Máme pre Vás niekoľko výhod. Mysleli sme na každého.

  • peniaze už do 24 hodín
  • pre ženy na materskej dovolenke
  • pre podnikateľov
  • pre dôchodcov aj študentov
  • bez dokladovania príjmu
  • bez ručenia (v prípade, že je naozaj bez ručenia)
  • jednoduché vybavenie cez online formulár
  • aj pre nezamestnaných a dlžníkov
Mohlo by Vás zaujímať
img

Záleží v podstate na vás

 ... o koľko úver preplatíte na úrokoch, štandardne sa však úroková miera pohybuje v rozpätí od 6 do 10 %. Sú však aj iné okolnosti ktoré by ste mali zvažovať pri vybratí pôžičky.


 


 

Pri každom úvere

... je určená minimálna aj maximálna výška vypožičanej sumy, obvykle je minimum 700 až 1000 eur. Väčšie rozdiely sú pri maximách - napríklad vo VÚB banke si môžete požičať až 13 300€ s maximálnou splatnosťou 10 rokov. V nebankových spoločnostiach si môžete požičať aj viac, záleží to však od podmienok.


 


Dĺžka splácania je podmienená dĺžkou štúdia, ale niektoré banky vám poskytnú možnosť plácať úver dlhšie. Štandardne je minimum pre splatenie pôžičky 12 mesiacov a maximum je 10 rokov.


 


Rovnako ako pri iných typoch úverov, ani pri tomto netreba dokladovať účel využitia peňazí. Študent sám zváži načo potrebuje financie (učebnice, internát, externé štúdium a pod.).


 


Ak sa vaša finančná situácia počas štúdia zmení, niektoré z bánk poskytujú možnosť odložiť splátku až do ukončenia štúdia. Vtedy sa očakáva, že si nájdete prácu a budete schopný svoj dlh platiť. Iné banky zas vyžadujú rodičov za ručiteľa. V „nebankovkách“ s vami vašu finančnú situáciu prekonzultujú a vytvoria nový splátkový kalendár.Samozrejme, aby vám bola poskytnutá študentská pôžička, musíte mať vek 18 až 26 rokov, byť študentom dennej alebo externej formy štúdia. Niekde je poskytnutie úveru limitované navštevovaním druhého ročníka vysokej školy.


 


 


 
© 2010