Nebankové pôžičky ihneď

 


Nebankové pôžičky využívajú najmä tí, ktorý majú zápis v bankovom registri, a teda úver od komerčných bánk nedostanú. Jediným riešením je pre nich obrátenie sa na nebankové spoločnosti ktoré tento register nekontrolujú.


 


 

Výhody tejto pôžičky


Máme pre Vás niekoľko výhod. Mysleli sme na každého.

  • peniaze už do 24 hodín
  • pre ženy na materskej dovolenke
  • pre podnikateľov
  • pre dôchodcov aj študentov
  • bez dokladovania príjmu
  • bez ručenia (v prípade, že je naozaj bez ručenia)
  • jednoduché vybavenie cez online formulár
  • aj pre nezamestnaných a dlžníkov
Mohlo by Vás zaujímať
img

Výhody nebankovej pôžičky

Nebanková pôžička si vás získa takmer bleskovým schválením najviac do 24 hodín a žiadosť o ňu je veľmi jednoduchá. Všetko prebieha prostredníctvom internetu, či dokonca cez mobil. Väčšie spoločnosti posielajú ku klientom svojich agentov ktorí vám odpovedia na akékoľvek nejasnosti. Takýto prístup banky neposkytujú.


 


 

Nevýhody nebankovej pôžičky

Samozrejme, všetko má svoje nevýhody. V prípade nebankovej pôžičky nájdete iba jednu – vysoká úroková sadzba, a spolu s ňou rastie aj RPMN (ročná percentuálna miera nákladov). Tá je vyššia než v bankách pretože nie je zákonom limitovaná. Obmedzuje sa však podľa § 253 Trestného zákona, t.j. obchodovanie v rámci tzv. dobrých mravov.


 


Cieľová skupina ľudí
O pôžičku v nebankovom sektore žiadajú najmä klienti, ktorí nemôžu získať pôžičku v banke. Hlavným dôvodom je už vyššie spomínané nekontrolovanie bankových registrov a tak si môže požičať aj dôchodca, žena na materskej dovolenke alebo nezamestnaný klient.


 


Druhy nebankových pôžičiek
Asi najznámejší druh pôžičky je ten, kde klient nepotrebuje ručiteľa. V takom prípade sa však ručí nehnuteľnosťou alebo iným majetkom akým je napríklad auto. Za najvyhľadávanejší druh nebankovej pôžičky sa považuje bezúčelový, pretože dáva klientovi určitý pocit slobody nakoľko nikto nekontroluje kam pôjdu požičané peniaze.


Okrem týchto typov poznáme aj pôžičky bez dokladovania príjmu, či také, pri ktorých ručíte zmenkou – úvery na zmenku.


 


Základnou podmienkou na získanie úveru je vek nad 18 rokov a vôľa splácať požičané peniaze.


 
© 2010